• Tüm Kategoriler
  • Rose Bulb Anemone2 (Entacmaea quadricolor)

   Rose Bulb Anemone2 (Entacmaea quadricolor)
   Görsel 1
   Fiyat:
   200,00 TL
   200.00 www.denizakvaryumu.com
   25,32 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
   Aynı Gün Kargo
   Sepete EkleSatın Al

   Rose Bulb Anemone (Entacmaea quadricolor)

    

   Minimum Tank Hacmi: 100 litre

   Bakım Seviyesi: Orta

   Resif uyumu: Dikkatli

   Eğilim: Orta Agresif

   Işık Seviyesi: Orta-yüksek

   Akıntı: Orta

   Beslenme: Etobur, Zooplankton

   Anavatanı: Fiji, Indonesia

   Katkı Takviyeleri: İyot, Trace Elements

    

   Uyarı:

   Anemonları tankınıza eklerken tüm motorları durdurun. Bir dakika boyunca  elinizle uygun bir yere hapsederek canlının yerleşmesine (yapışmasına) izin verin. Sonrasında en az 6 saat boyunca akıntı motorlarını çalıştırmayın. Dokunurken dikkatli olun ve mutlaka eldiven kullanın.

    

   Notlar:

   Yeni kurulmuş tanklarda anemonlar için en az 3 ay beklenmesi tavsiye edilir.  
   Bu omurgasız ve tüm anemonlar dikkatlice tutulmalı. Bulb anemon alanı ihlal edildiğinde diğer anemonları ve mercanları incitir.


   Genel Bakış:

   Bulb anemonları ev resifleri için en mükemmel süs amaçlı anemonlardandır. Entecmea quadricolor kuvvetli akvaryum aydınlatması altına yerleştirildiğinde , dokunaçlarının (kollarının) sonunda eşsiz bir soğan biçimi gelişir (belirir). Actiniidae ailesinin bu üyesi acıktığında süpürücü kollarını sudan yiyecek kapmak üzere uzatır.
   4 renkli anemon bulunduğu renkten bir diğerine aniden (mükemmel bir şekilde, kolayca) geçebilir. Kırmızı halleri Gül anemonlarını andırabilir. Fiji ve Tonga anemonları her ne kadar arada yeşil örnekleri görülse de genellikle açık kahve, ten rengi veya kestane rengi şeklinde gölgelidirler. Tezat bir şekilde, Singapur anemonları genellikle koyu kestane tonunda bir yeşildir.  
   Bulb ve kabarcık türü anemonlar yeryüzündeki okyanuslarda bulunur. Bulb anemon yoğun kalıntılar arasında ölü mercanlar içindeki canlı resifleri ayaklarına ekler. Bulb anemon ev akvaryumunda basitçe bir doğal ortam ve canlı kayaların  derin yarıklar  veya kumlu alanda dallanmış mercanlar arasında yer almaya gereksinim duyar. Çoğu bulb anemonları yerleşmek için kendi yerlerini bulmayı tercih ederler ve belki bu nedenle uygun bir yerleşke bulunana kadar akvaryumunuzdan taşınması gerekebilir.
   Bulb anemon en az 30 gallonluk bir akvaryumda kuvvetli ışığa gereksinim duyar. İdeal şartlar altında 1 ft çapında büyüyebilir. Bununla birlikte parlak ışıklandırmada büyüyebilir. Eğer aydınlatma yetersiz ise Bulb anemon mevcut ışığın çoğunluğunu bünyesinde toplayarak gelişir. En iyi bakım (gelişim) için bir palyaço balığı ile iletişimde olması gerekli. Zaman zaman Bulb anemonun dokunaçları (kolları) iplik iplik  (tel tel) gözükebilir, bu durum yetersiz ışığa veya beslenme ihtiyacı olmasına bağlı olabilir.  Palyaço balığının ortamda bulunmadığı durumlarda, Bulb anemonun beslenmesi, doğranmış balık, karides ve ya solucanları kapsar.
   Fiji ve Tonga’dan gelen küçük bulb anemonlar ara sıra yeşil örnekleri olduğu kadar genellikle gölgeli kahve, ten veya kestane rengidir. Singapurdan gelen orta ve büyük boy bulb anemonlar genellikle yeşil renktedir ve ya kestane rengidir.

   Diğer Özellikler
   Stok KoduRose Bulb Anemone2 (Entacmaea quadricolor)
   MarkaKızıldeniz Akvaryum
   Stok DurumuVar

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.