• Tüm Kategoriler
  • Reeflowers - Bacteria Feeder Nitrate&Phosphate Warrior 500 ml

   Fiyat:
   95,34 TL
   Stok bilgisi için lütfen iletişime geçin 0 543 685 45 45

   Reeflowers - Bacteria Feeder Nitrate&Phosphate Warrior 500 ml

   - Suyu biyolojik olarak temizler
   - İstenmeyen nitrat ve fosfatı giderir
   - Faydalı bakteri popülasyonunu arttırır

   ReeFlowers Bacteria Feeder, nitrat ve fosfat tüketerek yaşamlarını sürdüren faydalı bakterilerin hızla üremesini sağlayacak çeşitli besinler içerir. Bu faydalı bakterilerin akvaryum ortamında hızla üreyerek biyolojik temizlik işlemini geçekleştirmelerini ve canlılar için doğal yaşam ortamının oluşmasını sağlar.

   Tatlı ve tuzlu su akvaryumlarında sudaki nitrat ve fosfat seviyelerini düşürmekte çok etkilidir.


   Kullanım Talimatı

   Ortalama yükteki bir akvaryum için 100 lt’ye iki günde bir 2 ml kullanılması tavsiye edilir (1 kapak = ~ 6 ml). Bir günde 100 lt için 5 ml’den fazla, uzun süreli kullanımda 100 lt için günlük 2 ml’den fazla kullanılmamalıdır. Nitrat seviyeniz 20 ppm’in üzerinde ise tavsiye edilen miktarın iki katını kullanabilirsiniz.

   Haftada bir kez test yaparak akvaryumdaki nitrat ve fosfat seviyesini ölçünüz. Nitrat seviyeniz 2 ppm’in veya fosfat seviyeniz 0,02 ppm’in altına düştüğünde kullanmayı kesiniz.

   Doz aşımı durumunda veya gerekli biyolojik şartların oluşması durumunda bakteri popülasyonu bir anda istenilenden fazla artarak suda beyaz bir bulanıklık oluşturabilir. Bu durum canlılarınıza zarar vermez.


   Aşırı bakteri artışı ile karşılaşılırsa;

   Bulanıklık tamamen geçene kadar ürün kesilmelidir. Oksijen ihtiyacının artması sebebiyle protein skimmer kapatılmamalı, aşırı toplama olabileceği için ayarı kısılmalıdır. Bulanıklık ortalama 48 saat içerisinde kaybolacaktır. Su normale döndükten sonra uygulamaya devam edebilirsiniz. Aşırı bakteri artışı tekrar ederse dozu yarıya indiriniz. 

   Diğer Özellikler
   Stok KoduReeflowers - Bacteria Feeder Nitrate&Phosphate Warrior 500 ml
   MarkaReeflowers
   Stok DurumuStok Bilgisi için lütfen iletişime geçiniz

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.