• Tüm Kategoriler
  • Salifert - Kh Test Kiti

   Fiyat:
   198,31 TL
   Stok bilgisi için lütfen iletişime geçin 0 543 685 45 45
   Salifert - Kh Testi


   100 ila 200 testlik.
   KH-Alkalinite : KH-Alkalinite  suyun sertlik değerlerini belirleyen faktörlerdir. Deniz suyunda KH değeri  8  veAlkalinite  değeri 2,9 olarak ölçülmektedir.  Bu değerlerin düşmesi durumunda  pH, kalsiyum ve magnezyum dengeleri değişmektedir. KH ve alkalinite değerlerinin düşük olması durumunda KH+pH buffer kullanılmaktadır.

   Salifert Test Kullanımı
    
   Salifert Kh/Alkanite Testi Nasıl Kullanılır ?
    
   1. 5 ml’lik şırınga ile 4 ml suyu ufak test şişesine ekleyiniz. KH-IND sıvısını çalkalayınız ve bu test şişesine 2 damla ekleyiniz. 1 ml şırınganın ucuna plastik aparatı sabitleyerek KH sıvısını şırıngaya (plastik ucun sürekli KH sıvısında olduğundan emin olarak) siyah piston  1.00 ml gösterene kadar çekiniz. (Pistonun altında biraz hava bulunabilir. Bu hava plastik ucun sonundan ve pistondan kaynaklanır ve hiçbir şekilde test sonucunu etkilemez.)
    
   2. 1 ml’lik şırıngada bulunan KH sıvısını damla damla test şişesine ekleyiniz. Her damladan sonra 2 saniye döndürerek karıştırınız. Renk mavi-yeşilden portakal-kırmızı veya pembeye dönene kadar bu işleme devam ediniz.
    
   3. Şırıngayı dik tutunuz ve pistonun siyah bölümü okuyunuz. Şırınganın ölçü derecesi 0,01 ml dır. KH/Alkalinite değerlerini tablodan okuyabilirsiniz veya şu formülle hesaplayabilirsiniz
    
   KH (dKH)   = (1- pistonda okunan değer) x 16
    
   Alk (meq/l) = (1- pistonda okunan değer) x 5,71
   Diğer Özellikler
   Stok KoduSalifert - Kh Test Kiti
   MarkaSalifert
   Stok DurumuStok Bilgisi için lütfen iletişime geçiniz

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.