• Tüm Kategoriler
  • Salifert - Nitrat Test Kiti

   Fiyat:
   285,00 TL
   Stok bilgisi için lütfen iletişime geçin 0 543 685 45 45

   Bu ürünün yerine tercih edebileceğiniz ürünler

   Salifert Nitrat Test Kiti

   Kutu içinde Türkçe kullanma kılavuzu mevcuttur.
   60 kullanımlık

   Nitrat : Nitrat, amonyak ve nitrite oranla daha az zehirleyici özellik göstermektedir. Ancak çok yüksek nitrat oranları (80-100) mercanlar için öldürücü etki gösterebilmektedir. Aynı zamanda yüksek nitrat oranı balıkların strese girmesine sebep olmaktadır. Nitrat miktarı zamanla artış gösterdiği için balıklar bu ortama adapte olabilmektedir. Ancak düşük nitratlı bir ortamdan yüksek nitratlı bir ortama ani geçişler yapıldığında ölümler gözlenebilmektedir. Bu nedenle nitrat değeri farklı olan ortamlar arasında geçiş yapılırken canlıların iyi adapte edilmesi veya su değişikliği yapılarak nitrat seviyelerinin dengelenmesi gerekmektedir. Suda nitrat değerinin fazla çıkması durumunda su değişikliği yapılmalıdır.  Mercanlar için nitrat seviyesi max. 20-25, balıklar için ise max. 50 olabilir.

    
   NİTRAT  TESTİ NASIL KULLANILIR?

   Bu test iki seviyede  kullanılmaktadır.

   Düşük Seviye  : 0.2 – 10 mg/L (ppm) nitrat

   Orta Seviye     : 20 – 100 mg/L (ppm)nitrat

   Her İki Seviye İçin Prosedürler

   1. Test kabına 1 ml su doldurunuz.

   2. 1 kaşık  NO3 - 1 tozundan ilave ediniz ve bu tozu test kabının  iç tarafına doğru   eziniz.

   3. 1 kaşık NO3 - 2  tozundan ilave ediniz ve hafifçe 30sn  döndürerek karıştırınız, çalkalamayınız.

   4. 3 dakika bekleyiniz.

   5. Renk Karşılaştırması :

   Orta Seviye: Test şişesini renk tablosunun beyaz kısmına koyunuz ve üstten bakarak renkleri karşılaştırınız. Okuduğunuz değer  suyun nitrat seviyesini göstermektedir. Eğer renk iki değer arasında ise nitrat seviyeside bu değerler arasındadır.

   Renkleri karşılaştırırken gün ışığı kullanınız.

   Eğer renk  10 mg/L nitrat ’tan daha düşük ise bu durumda renkleri aşağıda  düşük seviyede gösterildiği gibi karşılaştırmanız daha sağlıklı olacaktır.

   Düşük Seviye : Eğer Orta seviye renk karşılaştırması prosedürü 10 mg/L’den daha düşük değer verdiyse budurumda düşük seviye prosedürünü kullanabilirsiniz. Düşük seviye prosedürü  doğruluk oranını arttıracaktır.

   Düşük Seviye Prosedürü için test şişesini renk tablosunun ön tarafına koyarak (sıvı kısım tablonun beyaz kısmında kalacak şekilde) karşıdan bakmanız gerekmektedir.

   Renkleri karşılaştırırken  gün ışığı kullanmalısınız.

   Test tüpüne bu şekilde bakıldığında görülen renk  yaklaşık olarak 10 kat büyür. Bundan dolayı renk tablosundaki değerleri 10 ile bölmeniz gerekmektedir. Örneğin ; 2 olarak okunan değer  0.2 olarak kabul edilmelidir  ve 50 olarak okunan değer , 5 olarak kabul edilmelidir.
   Diğer Özellikler
   Stok KoduSalifert - Nitrat Test Kiti
   MarkaSalifert
   Stok DurumuStok Bilgisi için lütfen iletişime geçiniz

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.